Nasza firma świadczy kompleksowe usługi zarówno pielęgnacji jak i wycinki drzew i krzewów.  Fachowa wiedza dendrologiczna pozwala nam również na dokładną ocenę kondycji drzewa. Wycinka drzew w Krakowie wiąże się najczęściej z  trudnym dostępem oraz z zagrożeniem w postaci uszkodzenia zabudowań lub instalcji mieszczących w najblizsyzm otoczeniu drzewa. Dlatego przycinanie drzew wykonujemy dbając o największe bezpieczeństwo, zarówno osób wykonujących te prace jak i najbliższego otoczenia.

Przepisy dotyczące wycinki drzew jaso określają, które drzewa możemy wyciąć a które możemy tylko przyciąć. Zgodnie z literą prawa bez pozwolenia na wycinkę możemy przyciąć maxymalnie 30% korony drzewa. W przypadku potrzeby wycinki całego drzewa konieczne jest uzyskanie pozwolenia z Wydziału Kształtowania Środowiska znajdującego się na osiedlu Zgody 2 w Krakowie (Referat Ochrony Zieleni).

Wycinkę drzew prowadzimy zarówno technikami alpinistycznymi, jak i przy zastosowaniu podnośników koszowych. Ogólny cennik wycinki drzew znajduje się poniżej, ale aby uzyskać dokładna wycenę wyciecia drzewa na Państwa posesji konieczna będzie wizja lokalna po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

ZANIM ZLECISZ WYCINKĘ DRZEW LUB KRZEWÓW

Podstawowe informacje

Osoby prywatne, muszą zgłosić wycinkę drzewa do Wydziału Kształtowania Środowiska.

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i wycinka ma z nią bezpośredni związek, musisz zgłosić ten fakt do urzędu, gdzie zostanie naliczona stosowna opłata za wycinkę . Wysokość opłaty zależy od obwodu pnia mierzonego na wysokości 130 cm oraz rodzaju i gatunku drzewa.

W Krakowie za wydawanie pozwoleń na wycinkę drzew lub krzewów odpowiada:

Wydział Kształtowania Środowiska, Zgody 2, 31-949 Kraków
Referat Ochrony Zieleni

Maciej Czajka: tel. 12 616 8904
Szczepan Chlebowski: tel. 12 616 8905
Wojciech Skoczeń: tel. 12 616 8905
Bielak Barbara: tel. 12 616 8864
Wypartowicz Jerzy: tel. 12 616 8910
Ewa Seweryn-Maciuszek: tel: 12 616 8900

Kontakt: www.bip.krakow.pl/idz

Oznaczenie procedur w urzędzie

WS-21
Zezwolenie na usunięcie drzew lub krzewów dla osób prawnych i innych jednostek organizacyjnych oraz osób fizycznych usuwanych z przyczyn nie związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej

WS-20
Zezwolenie na usunięcie drzew lub krzewów usuwanych w związku z inwestycją prowadzoną przez osoby prawne i inne jednostki organizacyjne oraz osoby fizyczne na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej

WS -23
Zezwolenie na usunięcie drzew lub krzewów zagrażających funkcjonowaniu sieci uzbrojenia terenu

Może się wydawać, że za wycięcie niewielkiego drzewka kara będzie niewysoka. Nic bardziej mylnego. Kary za nielegalną wycinkę opierają się na legalnym cenniku, jednak przy zastosowaniu mnożnika x3.

I tak dla przykładu: nielegalna wycinka jarzębiny z podwórka kosztowała pewnego mieszkańca ponad 9 tyś złotych. „Uczciwemu” sąsiadowi widocznie bardzo się spodobała, bo nie omieszkał poinformować o tym fakcie odpowiedni urząd.

Najczęściej zadawane pytania

Specjalizujemy się w wycince drzew na terenie miasta Krakowa. Nasze rodzinne tradycje w tej branży sięgają 1991 roku.

Ogólny cennik wycinki drzew znajduje się poniżej, dokładna wycenę wyciecia drzewa na Państwa posesji konieczna będzie wizja lokalna po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub wysłanie do Nas krótkiego filmu wideo, przedstawiającego drzewa do wycięcia wraz z ich otoczeniem.

Wszystkie drzewa, których obwód pnia na wysokości 5 cm od ziemi nie jest większy niż 50 cm.

Bez pozwolenia przycinamy 30% korony drzewa.

Nie ma obowiązku zgłaszania wycinki takich drzew, ale pod warunkiem, że nie rosną one na terenie wpisanych do Rejestru Zabytków.

CENNIK WYCINKI DRZEW, ZABIEGÓW PIELĘGNACYJNYCH

Podstawą wyceny wycinki drzewa jest jego rozmiar. Wysokość oraz wiek bezpośrednio wpływają na cenę. Duże znaczenie ma też bezpośrednie otoczenie drzewa i ewentualne utrudnienia występujące na miejscu.

Poniżej przedstawiamy dwa rodzaje najprostszego określenia orientacyjnych kosztów:

Pierwszy rodzaj, ze względu na wysokość drzewa:

12 m -300 złotych,   20 m -600 złotych,  27-30 m – 900 złotych

Drugi rodzaj ze względu na średnice pnia:

Do 20 cm – 50 zł
21-30 cm – 80 zł
31-40 cm – 100 zł
41-60 cm – 130 zł
61-80 cm – 160 zł
81-100 cm – 200 zł
101-120 cm – 250 zł
121-140 cm – 350 zł

Ceny te obowiązują, jeżeli jest to wolnostojące drzewo. Aby poznać cenę za usługę wycięcia drzewa lub drzew, które planujecie Państwo wyciąć zapraszamy do przysłania kilku zdjęć poglądowych, wycenę przygotujemy indywidualnie.